پشتیبان من

علل دور شدن اعضای خانواده از هم

دور شدن خانواده

علل دور شدن اعضای خانواده از هم


دور شدن خانواده

این روز ها شبکه های مجازی وعلل گوناگون دیگر فاصله ایی بین اعضای خانواده انداخته که این فاصله میتواند برای جامعه بسیار خطرناک باشد چرا که خانواده یکی از ارکان مهم جامعه است.

خانواده نخستین مکانی است که اشخاص از آن جا زندگی خود را آغاز ميکنند و شالوده شخصیتشان شکل می گیرد و همه ما می دانیم که خانواده تأثير شگرفی در تقدیر و آينده ما دارد.

 

اعضای خانواده به علل مختلفی از هم دورتر شده اند و وقت اندکی را با هم می گذرانند به طوری که روز به روز زماني که اعضای خانواده در طول روز با هم سپری ميکنند کم و کم تر ميشود .

یک خانواده چه نیازهایی دارد؟

خانواده

 1. اینکه در فضایی که اعضای خانواده با هم نشسته اند باید امنیت تک تک اشخاص حفظ شود و اعضای خانواده نباید حس کنند امنیت روانی آن ها مورد تهدید قرار می گیرد.
 2. اینکه اعضای خانواده بایدبه یکدیگر احترام بگذارند چه اینکه وارد حریم شخصی یکدیگر نشوند ویا اینکه به یکدیگر بی احترامی نکند.
 3. ارزش قائل شدن براي یکدیگر است. اشخاص خانواده باید یکدیگر را ارزشمند بدانند و براي شنیدن و همراهی با یکدیگر، وقت بگذارند و در زمانیکه به حرف های هم گوش می دهند واکنش نشان بدهند تا فرد حس ارزشمندي را دریافت کند.
 4. اینکه زمانی تعامل در خانواده سازنده است که اشخاص از تهدید، مسخره و تحقیر یکدیگر خودداری کنند.
 5. اعضای خانواده بایدبتوانند پیام دوست داشتن را در فضا منتقل کنند. اونم در هر حالتی اینکه مثلا وقتی مهمونی برگذار شده است اما یکی اونور خونه سرش توی گوشیشه نشون دهنده ی بی اعتنایی فرد به اون مجلس هستش، یا اینکه انتقادات افراد به یکدیگر وقتی با احترام همراه باشد نشان دهنده ی دوستی بین اعضا است

 

 با رعایت کردن این شرایط در نشست های درون خانواده یک تعامل سازنده شکل می گیرد که به رشد و ارتقای اعضای خانواده و ایجاد حس امنیت، اعتماد به نفس و عزت نفس در اشخاص منجر می شود.

 

چی باعث میشه از خانوادمون دور بشیم؟

علل دور شدن خانواده

 

 1. مهم ترين علت این است که اشخاص نمی دانند چه طور با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، نمیدانند که چکار کنن تا همدلی بین خانواده بیشتر شود.
 2. علت ديگر پیشرفت تکنولوژی و افزایش جذابیت های شبکه های اجتماعي است این موردها سبب شده اشخاص وقت خيلي زيادي را در طول روز صرف استفاده از آنها بکنند و متوجه نیستند که چه طور ساعت ها وقت خود را تلف میکنند.
 3. مشکلات اقتصادی که مردم امروز دارند و ساعت های طولانی کار کردن والدین و استرسی که هر روز پدر ها و مادر ها متحمل میشوند برای این که بتوانند مایحتاج اصلی خانواده خود را آماده کنند سبب شده است که اعضای خانواده روز به روز از هم دورتر شوند.

چی باعث میشه به خانوادمون نزدیک تر بشیم؟

همسر خوب

 1.  دور همی خانوادگي و فامیلی را به قانون تبدیل کنید. احتمالا این قانون گذاری مهم ترین اصل و پایه این امر مهم باشد. همه باید از قانون تبعیت کنند؛ اگر چه که مناسب با وضعیت اشخاص همواره استثنائاتی براي بعضی شرایط در بعضی زمان ها وجود دارد؛ ولی به عنوان مثال دیدار ماهانه اقوام دور و نزديک در یک محفل گرم و ساده با قراری معمولی بین بزرگ تر ها فراهم می شود. می توان قانون های دیگری را هم براي این اصل در نظر گرفت؛ مانند تهیه غذای ساده، حضور چند ساعت پیش از صرف ناهار یا شام.
 2. اصل سادگی را رعایت کنید. سادگی در برخورد،سادگی در پوشش سادگی در خوراک، به گونه ایی برخورد نکنیم که انگار حسابمان با بقیه جداست.
 3. منعطف باشید، واضح است که خصوصیات افراد با یکدیگر شباهت ندارد وشاید گاهی اوقات علائق شخصی من باعث ناراحتی فرد دیگه ایی بشه.
 4. بهانه سازی کنید. بهانه هایی مانند راه اندازی یک صندوق قرض الحسنه فامیلی با شرایط ساده که همه را در ماه دور هم جمع کند.
 5. هر گونه غیبت، بدگویی، گلایه و شکایت را در این دورهمی ماهانه ممنوع کنید.
 6. خلاق باشید. مردان خوش صدا می توانند آواز های محلی بخوانند، از مشاعره و … غفلت نکنید. جوان های خوش مشرب و بذله گو را به شاد کردن جمع تشویق کنید.فیلم یا کارتون ببینید بلیت استخر یا سینما بگیرید وانهارا دعوت کنید ودنگی هم حساب کنید.

 

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست