یکی از نکات مهم که باید در مسیر سربازی حضرت حجت رعایت کنی اینه که باید بدونی که هیچوقت نباید تسلیم شکست شد و از گذشته به نفع آینده درس بگیری.
  • هر کسی در مسیر هدفش«سربازی حضرت حجت» ضربه می‌خوره ولی مهم‌تر از این ضربه خوردن‌ها و شکست‌ها این است که خودت رو زیاد سرزنش نکنی و از این شکست‌ها درس بگیری چون انسان بعضی وقت‌نیاز داره که نوازش بشود و اگر فقط خودت رو سرزنش کنی افسرده می‌شی و دیگه انگیزه نداری پس تو این موقعیات به اصطلاح خودت رو باید ببخشی و یک فرصت دوباره به خودت بدی.
  • و این رو یادت باشه که هیچ وقت با یک گناه افسرده نشی، تو میدونی چقدر خدا توی همین قرآن گفته که من توبه پذیرم؟ یا اصلاً تو واقعه‌ی عاشورا امام حسین(علیه السلام) حتی به شمری که اون همه گناه داشت در لحظه‌ای که بر سینه‌ی امام حسین(علیه السلام) آمده بود امام حسین(علیه السلام) به شمر فرصت دوباره داد و به شمر گفتند که برگرد، پس به خاطر گناهان کوچک و بزرگ خودمون رو تسلیم نکنیم و خودمون رو حیف نکنیم چون راه توبه همیشه باز هست.
  • یک فردی پیش امام صادق (علیه السلام) و گفت که یک فردی هست که هم گناه می‌کند و هم نماز می‌خواند، امام صادق (علیه السلام) فرمودند: سلام من را به آن فرد برسانید و بگویید که نمازش را ادامه بدهد.