راز همسران خوشبخت | 10 کاری که زندگیتان را خراب می‌ کند!


نمای-بسته-از -دستان-عاشق

در این مقاله قصد دارم رازهایی را به شما بگویم که چگونه جزو همسران خوشبخت باشید. رازهایی ویژه برای خوشبخت شدن و جذب همسر. البته، از الان بهتون یادآور بشم : مواردی که در ادامه می‌آید فقط خواندنی نیست. بلکه لازم است به آنها عمل کنید. در واقع، رازهایی که می‌گویم همچون یک نقشۀ راه هستند که به شما کمک می‌کند مسیر درست را برای افزایش خوشبختی بین همسرتان طی کنید.

من به شما قول می‌دهم زمانی که به انتهای این مقاله رسیدید، از اینکه برای خواندن آن چند دقیقه وقت گذاشتید، خوشحال هستید.

(در ضمن اگر بنده به قولم وفادار بودم و شما هم از این مقاله لذت بردید حتما نظرات خود را باما در قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید.)

 

یک طلسم ویژه برای همسران خوشبخت!!

فقط و فقط یک دعا وجود دارد که اوضاع ما را بهتر می‌کند. آن هم دعا و عبادتی است که در خوشبخت کردن همسرتان وجود دارد. در واقع، هیچ دعا و طلسمی نیست که من و شما را جزء همسران خوشبخت قرار دهد. مگر آنکه خودمان تلاش بکنیم و زحمت بکشیم.

در واقع، راز پشت همسران خوشبخت این است که دور زدن هم را فراموش کردند و فهمیده‌اند باید یک مسیر درست ساخت.

آرزوی اینکه بتوانیم با دعا به خوشبتی برسیم یا با یک طلسم همسرمان را از خود راضی کنیم، همچون قرص مسکّن، برای یک لحظاتی شما را آرام می‌کند. که نه تنها تغییری در همسرتان نمی‌بینید بلکه اوضاع بدتر هم خواهد شد. حتی ما سوژه خاص و عام می‌کند. و در آخر این اعصاب شما و همسرتان هست که خراب می‌شود. پس لازم است تغییری واقعی در وضع موجود ایجاد کنیم پس فقط به قرص خوردن بسنده نکنیم.

شروع مسیر واقعاً ساده است: قبول کنید که راه آسانی در کار نیست و باید کمی سختی کشید. قبول کنید که فقط تلاش در زندگی با همسرتان است که می‌تواند شما را نجات دهد. و از همین امروز، از همین لحظه برای داشتن همسری خوشبخت دست به کار شوید. (وحتی از حرف‌های دیگران نترسید.)

به این موضوع دقت کنید که هیچ اشکالی ندارد آدم ها برای افزایش مهر و محبت همسر خود به خداوند توکل کنند. اما اینکه فقط به همین بسنده کنید کافی نیست. این را فراموش نکنید که ما نمی‌توانیم از وضع موجود  با همسرمان ناراضی باشیم، مگر آنکه خودمان کاری برای بهتر کردن روابط با همسرمان کرده باشیم.

خب حالا که به این مرحله رسیدیم پیشنهاد می‌کنیم ویدئو زیر که یکی از بهترین کلیپ‌های سید محمد کاظم روح بخش کارشناسی خانواده می‌باشد را ببینید.

10 راز طلایی همسران خوشبخت

خب دیگه رسیدیم سر اصل مطلب البته تا اینجا هرچه گفتیم فکر نکنید بی فایده بود باید ذهن شما را نسبت به این موضوع آماده می‌کردم تا بتوانم راز‌های همسران خوشبخت را بهتر بهتان توضیح دهم.

راز نخست: دوست داشتن از صفات بارز همسران خوشبخت است

از قدیم گفتند: خشت اول را نهد معمار کج / تا ثریا می‌رود دیوار کج

سعی کنید راز نخست را به خوبی اجرا کنید، خیلی هم ساده است فقط همسرتان را دوست بدارید. آقا این کاری دارد؟ دین اسلام دوست داشتن همسر را یکی از اهداف اصلی تشکیل خانواده دانسته است:

جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً

بین شما (زن و شوهر) مودت، عشق و انتهای دوست داشتن قرار دادیم.

دوست داشتن زن از غرایز اساسی مردان است و کسانی که با این دوست داشتن مخالف هستند با فطرت سلیم مخالف هستند. البته این دوست داشتن نباید از خدا پیشی گرفته باشد.

راز دوم: دوست داشتنت را به زبان بیار

یکی از رازهای همسران خوشبخت اینست که اگر حتی چندین سال هم از دوران عقدشان بگذرد علاقه و دوست داشتن خودشان را دائم به زبان می‌آورند، به طرف می‌گویم، گاهی اوقات به همسرت بگو که دوستش داری، میگه خب خودش میدونه!!

همه ما در ذهنمان همسرمان را دوست داریم اما تا بحال شده به زبان بیاوریم؟؟

بعضی افراد هم می‌ترسند که به زبان بیاورند؛ که مبادا همسرشان هوا برش داد.

آقایون اگه می‌خواهید قلب همسرت را اسیر خودتان کنید دائم بهش بگید دوستت دارم. خانوم‌ها، از راه گوش عاشق می‌شوند. (البته دوستت دارم واقعی)

خانوم ها اگه می‌خواهید قلب شوهرتان رو دیوانۀ خودتان بکنید، بهشان نشان دهید که برایش ارزش قائلید. مردان از راه چشم عاشق می‌شوند. (البته افتخار کردن واقعی)

خانواده شاد

راز سوم: شخصیت همسرت را تحقیر نکن

گاهی در روابط خانوادگی مشاهده می‌شود زن و شوهر از کلمات تحقیر آمیز نسبت به هم استفاده می‌کنند و بدتر اینکه در حضور دیگران این اتفاق رخ می‌دهد. چه چیزی خطرناکتر از اینکه همسرت را به جای عزت و کرامت بخشیدن به تحقیر و اسباب خنده دیگران تبدیل کنید.

همسران خوشبخت هیچوقت از نقطه ضعف همسرشان استفاده نمیکنند. گاهی اوقات نقطه ضعف او را نگه می‌دارند و برای یه جایی که دعوا بالا گرفت بعد به عنوان برگ برنده استفاده می‌کنند، خب این می‌شود تف سر بالا چرا که هر کار با همسرت بکنی، انگار خودت و این زندگی را ناراحت کردید اگه فحش بدهید به زندگی خودت فحش دادید و کمرنگش کردید اگه مسخرش کنی ارزش زندگی خودت رو آوردی پایین.

اصلا همسر یعنی سره من سره اون یعنی یک سر یعنی همسر

راز چهارم: فراموشی بگیرید

امواجی که به ساحل برخورد می‌کنند، پس از سال‌ها، رفته رفته لبه‌های ناهموار و خشن صخره‌های ساحلی را فرسایش می‌دهند و در مناطق ساحلی تغییراتی پدید می‌آورند و آن را زیباتر می‌کند. زندگی مشترک هم مانند ساحلی است که اگر از رفتارها و گفتارهای نادرست دیگری گذشت کنیم. با گذشت زمان، طرف مقابل تغییر خواهد کرد و چهره زندگی مشترک تحسین برانگیز خواهد شد.

برای اینکه زندگیتان تداوم ببخشید، بخشش و فراموش کردن خطاها را یاد بگیرید حتی اگر ناراحت کننده باشند. یادتان باشد بخشیدن اشتباهات حتماً با فراموشی باید همراه باشد در غیر این صورت مثل آتشیست که در زیر خاکستر پنهان شده و روزی شعله‌ور خواهد شد.

راز پنجم: در مشکلات همسرتان شریک باشید

همسران خوشبخت مشکلات اعضای خانواده را درک می‌کنند و خودرا در آن مشکل سهیم می‌دانند؛ در نتیجه برای حل مشکل تلاش می‌کنند. برای همین، در بین اعضای خانواده از عباراتی مثل به من چه، به تو چه رد و بدل نمی‌شود. چون که اعضا به گفت‌وگو و مشورت منطقی اعتقاد دارند

راز ششم: همسران خوشبخت خوش اخلاق هستند

رسیدیم به مهمترین ویژگی‌های همسران خوشبخت، خوش اخلاقی….

خوش خلقی و خوش‌رفتاری در میان اعضای آن است. آنان قدرت کنترل عصبانیت خود را دارند و راه‌هایی به کار می‌برند تا در صورت بروز عصبانیت رفتار ناشایست و زشتی از خود نشان ندهند. همسران خوش اخلاق از کنار همدیگر بودن لذت می‌برند، باهم غذا می‌خورند، باهم مشورت می‌کنند حتی با هم عبادت می‌کنند مثلا نماز جماعت می‌خوانند حتی اگر دو نفر هستند و برای دیدن هم لحظه شماری می‌کنند.

راز هفتم: قَدر همسرتان را بدانید

همه ما همیشه عجله داریم کارها و وظایف اجتماعی خود را به سرعت انجام دهیم. اینجاست که از تشکر و سپاسگذاری باز می‌مانیم. در حالی که می‌توانیم با شریک زندگی خود بهتر رفتار کنیم.

چرا به راحتی ناراحتی و گرفتاری خود را به سر او میریزیم؟

حمایت خانواده

راز هشتم: همسرتان را فدای خواسته ی دیگران نکنید.

وقتی تصمیم می‌گیرید با یک نفر در زیر یک سقف تا آخر عمر زندگی کنید. پس اولین اولویت شما در زندگی محسوب می‌شود. خانواده، فرزند، کار، رفیق هیچکدام اولویت اول شما نیستند سعی کنید حد و حدود محکمی ایجاد کنید که به بقیه نشان دهید که به ازدواجتان پایبند هستید.

البته با خود بگویید تنها زمانی می‌توانم همسرم را فدا کنم که قرار باشد بین رضایت خداوند و رضایت همسرم یکی را انتخاب کنم.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهید، صفر تا صد «راز همسران خوشبخت» را یاد بگیرید، حتماً سری به صفحه دورۀ «الفبای تفاهم بین همسران» بزنید و سرفصل‌های آن را بررسی کنید. ما در این دوره، از شروع عشق گرفته تا روش‌های جذب همسر و تکنیک‌های همسرداری را به شما یاد داده‌ایم. حتماً ویدیو زیر را ببینید تا با محتوای این دوره بیشتر آشنا شوید.

راز نهم: رازدار همسرت باش

همسران خوشبخت رازدار همدیگر هستند یعنی هر اتفاقی که می‌افتد بین خودشان می‌ماند. پدر ومادرهایشان خبردار نمی‌شوند. اگه من راز همسرم رو نگه ندارم و خدایی ناکرده او بفهمد دیگر نمیشود آنروز را از ذهنش به همین راحتی پاک کرد، حتی آن موقعی هم که می‌خواهد بخوابد فکرش دارد اذیتش می‌کند و اصلا نمی‌تواند پیش خودش عشق قدیمش را به همسرش داشته باشد. یا حتی اون آقایی که اتفاقای دیروز داخل خونه‌ی خودش را دارد از زبان بقیه می‌شنود دیگه به خانۀ خودش هم که پناهگاه آخرش بود اعتماد ندارد. مثلاً اگر بچه‌دار نمی‌شوند و مشکل از شوهر می‌باشد یک زن خوب هیچوقت این راز را به دیگران نمی‌رساند که خدایی نکرده در کل اقوام این خبر بپیچد. و همینطور این موضوع می‌تواند برای مرد هم صدق کند.

راز دهم: زوج‌ های خوشبخت برنامه دارند

اگر اجازه دهید می‌خواهم ببرمتان در دوران کودکی آماده‌اید؟

رساندن--زوج-خوشبخت-به-قلب

چقدر در کودکی ماز بازی‌ می‌کردیم. موش را به پنیر می‌رساندیم، هری پاتر را به جام آتش می‌رساندیم، پروانه را به گل می‌رساندیم، و و و … خب همسران خوشبخت در زندگی وقتی می‌خواهند به این خوشبختی برسند بدون شک برای زندگیشان برنامه‌ریزی می‌کنند. شاید چاله چوله در مسیرشان ایجاد شود ولی دوباره با کمک رازهایی که قبل‌تر ذکر شد به همدیگر کمک می‌کنند تا این مسیر را به پایان برسانند.

این زوج‌ها حتی اگر ببینند یک دل سردی در این مسیر ایجاد شده سریعاًَ به دنبال علتش می‌گردند ویا اگر الان احساس می‌کنند چند ماهی همه چیز خوبه علتش را پیدا کرده و بعد با کمک هم تقویتش می‌کنند.

درپایان…

می‌خواهم چند راهکار بهتان یاد بدهم که خودم اجرا کردم و خوب نتیجه گرفتم.

1- همسرتان را هر چند وقت یک بار با یک گل شگفت‌زده‌اش کنید.

2- هر چند وقت یک بار با رژ لب روی در یخچال برایش جملات عاشقانه بنویسید.

3- برای همسرتان غذایی که می‌دانید عاشقش هست را درست کنید.

4- صبح که همسرتان به سرکار می‌رود تا جلوی در بدرقه‌اش کنید.

با همین کارای ساده می‌توانید جلوی خیلی از مشکلات احتمالی را بگیرید. و در زندگی زناشویی موفق باشید. امیدوارم این مقاله طولانی شمارا خسته نکرده باشد. اگر راهکارهایی می‌شناسید که از آن نتیجه مثبت گرفته‌اید با ما به اشتراک بذارید.

دیدگاهتان را بنویسید