ازدواج سفید یا ازدواج دائم + 3 مقایسه اشتباه

ازدواج سفید یا ازدواج دائم + 3 مقایسه اشتباه

سلام خدمت همه دوستان عزیز پشتیبان‌ من امروز می‌خواهیم درمورد ازدواج دائم و ازدواج سفید در ایران با شما صحبت کنیم.

بعضی‌ها می‌پرسند آقا ایراد داره ما ازدواج نکنیم، ما زن نگیریم، می‌خواهیم تا آخر عمر مجرد بمانیم و با خودمان و خدای خودمان عشق و حال کنیم آقا اصلا از لحاظ شرعی، دینی، اسلامی، سوال دارم؟ آیا ازدواج نکنم کار حرامی کردم؟ خدا دیگه دوستم نداره؟ خدا بهم نظری نمی‌کند؟

ازدواج سفید در ایران درحال فراگیری می‌باشد. این سوالات خیلی پرسیده می‌شود، دختران بیشتر ذهنشان سمت این سوالات می‌رود. البته منظرمان این نیست که آقا پسرها دنبال این سوالات نیستند ولی تو این سبک سوال دختر خانوم‌ها از آقایان سبقت گرفتند.

خب ما کار نداریم که چرا ذهنمان دنبال همچین سوالاتی می‌رود. که مثلا من ازدواج نکنم، ازدواج سفید داشته باشم ، یا من دختر خانوم یا آقا پسر برویم با یک جنس مخالف ارتباط داشته باشیم و بعد بگوییم ما بدون اینکه بخواهیم عقد کنیم یا ازدواج کنیم، بیاییم ازدواج سفید و یک مدتی باهم باشیم یا بیایم یک قراری بگذاریم تا آخر عمر باهم باشیم و در مخارج هم 50-50 باشد.

من سیدکاظم روح بخش در این مقاله می‌خواهم به شما بگویم سه مقایسه غلط ازدواج سفید و ازدواج دائم در چیست با ما همراه باشید.

ریشه ازدواج سفید

اصل ریشه‌ای که این مسئله داخل خودش دارد این است که تعهد و مسئولیت پذیری داخلش نیست، و چون میترسیم مسئولیت سنگینی روی دوشمان باشد و نتوانیم از پس آن بربیایم همین رو باعث می‎‌شود به ازدواج سفید یا همباشی روی بیاورم. اصلا نمی‌خواهم اسمت داخل شناسنمم برود و من مطلقه بشوم. من می‌خواهم آزاد باشم من میخواهم برای خودم زندگی کنم. این جملاتی است که برای فرار از ازدواج دائم و رفتن به سمت ازدواج سفید گفته می‌شود.

 نکته

 وقتی ما در سن 18 سالگی و 20 سالگی حتی 30 سالگی در اوج جوانی هستیم، یک اشتباهی می‌‎کنیم اینکه فکر می‎‌کنیم تا آخر عمر خوشحالیم، شنگولیم، جوانیم و خیلی بهمان خوش می‎‌‌گذرد. احساس می‌کنیم این حسی که الان ما در سن 22 سالگی، 25 سالگی که پر از شور و نشاط هست این تا هفتاد سالگی ما همراهمان می‌ماند. اما زهی خیال باطل کافیه با کمی بررسی در علم روانشناسی ببینیم که ازدواج سفید در ایران  وقتی که ما از سی سالگی رد می‌شویم و میاییم سمت چهل سالگی روحیه شادابی ما کم می‌شود.

حالا ما به شخص دیگه‌ای نیاز داریم، به یک همدم به یک نفر که بتوانیم در کنارش مابقی عمر را صرف کنیم. ما به یک بنیان قویتری نیاز داریم و به خانواده نیازمند می‌شویم. اینجاست که مشکلات ازدواج سفید به صورت سعودی برای شما ایجاد می‌کند.

خب در ادامه به سه مقایسه اشتباه درمورد ازدواج دائم و ازدواج سفید در ایران می‌پردازیم.

1 خیانت در ازدواج سفید

وقتی از چهل سالگی که رد می‌شویم دوست داریم خروجی کار و زندگی خودمان را بببینیم دوست داریم استقلال و رشد خودمان را در خانواده خود ببینیم آیا ما فرزندی داریم آیا نسلی داریم همسری داریم یا نه تا آخر عمر باید با ترس و شک و شبهه زندگی کنم. آیا همین آقایی که الان باهاش هستیم تا آخر عمر با من هست یا نه زیرآب من را می‌زند و می‌رود سمت یک نفر دیگر، چرا؟ چون ازدواجمان سفید است و هیچ تعهدی به ما ندارد. یا اگر من آقا پسر با آن دختر خانوم ازدواج سفید کردم ترس و لرزم را چطور کنار بگذارم؟ نکند این دختر هم بایک نفر دیگر در ارتباط باشه؟

امکان دارد که با خودتان بگویید:

بابا این شک‌ها این ترس‌ها داخل زندگی متاهلی هم هست فقط مال ازدواج سفید نیست. آره خیانت در زندگی متاهلی هم می‌تواند باشد، اما خودتان انصاف داشته باشید، در کدام این موارد کمتر هست؟ کدام امن‌تر هست؟ مسئولیت پذیری کدام بیشتر است؟ به این سؤالات پاسخ دهید و به ادامه مقاله بپردازید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم حتماً مقاله فرار از مسئولیت در ازدواج سفید را مطالعه کنید.

2 عشق ازدواج سفید یا عشق ازدواج دائم ؟

روانشناسان در مورد ازدواج سفید در ایران می‌گویند:

عشقی که در زندگی متاهلی بعد از ازدواج سالم رشد می‌کند کیفیت آن خیلی بالاتر از عشقی می‌باشد که در دوران مجردی، ازدواج سفید، دوستی‌هایی که با یک هوس شروع می‌شود.

حتما باز با خودت میگی عشق عشق است دیگر آن ازدواج کرده به عشق رسیده ما داخل مجردی به این عشق رسیدیم. عشق دوران مجردی مسئولیت پذیری و تعهد ندارد اینکه تا آخرش باهات هستم صرفاً یک ادعا و حرف است. چه بسیار دختر و پسرانی که اول به صورت جدی تعهد دادن که تا آخرش هستم اما بعدش نبودند. داخل زندگی متاهلی وقتی وسط راه خسته بشوید بخاطر اینکه مسئولیت و تعهدی که دارید تلاش می‌کنید و ادامه می‌دهید.

3 اجبار یا مسئولیت پذیری

امکان داره باز بگویید چرا آدم برای چه باید اجباراً به زندگی متاهلی ادامه دهد؟ خب ول می‌کنیم می‌رویم.

گاهی اوقات آدم آنقدر بی حال می‌شود به زندگی، که پشیمان می‌شود اصلاً ازدواج کرده است و دوست دارد هیچ چیزی نباشد ولی غافل از اینکه این حس و این حال، گذریست، می‌گذرد و عبور می‌کند.

ازدواج سفید در ایران متاسفانه روز به روز رو به گسترش می‌باشد و خیلی از جوانان ایرانی را که سبک زندگی اسلامی دارند را درگیر خود کرده، وقتی داخل زندگی متاهلی باشید مسیر را ادامه می‌دهید و روزهای خوش می‌آید. امیدواریم شما جزء آن دسته از دخترانی یا پسرانی نباشید که قربانی اینگونه رابطه‌ها شوید.

دیدگاهتان را بنویسید