نکات طلایی برای حفظ [عشق در زندگی مشترک]

Fireworks-bro

مطئمن هستم فکرش را هم نمی‌کردید برای حفظ عشق در زندگی مشترکتان باید نکاتی را رعایت کنید : )

اگر سری به دادگاه‌های خانواده بزنید، خودتان خوب متوجه خواهید شد تمام آن‌ها چند ویژگی‌ مشترک دارند که باعث می‌شود زندگیشان خراب شود و برای همیشه خاطره بدی از همسر خود داشته باشند.

در ادامه مقاله، تمام این نکات را به شما می‌گوییم و از آنجایی که می‌دانیم خیلی از همه شما از ته دل همسر و زندگی خود را دوست دارید که الان در این صفحه حضور دارید(!) ، بهترین راه‌های حفظ عشق بعد از ازدواج را به شما یاد می‌‎دهیم.

نخستین وظیفه زن و شوهر برای حفظ عشق در زندگی

این جمله را به دقت بخوانید:

همدیگر را خوب بشناسید نه به قصد عیب جویی و کشف نقاط ضعف بلکه به منظور خیرخواهی و به قصد اصلاح باشد.

خیلی‌ها هستند که تصور می‌کنند برای اینکه فرد مقابلشان را از اشتباهی که داشته ادب کنند، حتماً باید روی نقطه ضعف همسر یا شوهرشان دست بگذارند. بگذارید خیالتان را راحت کنیم، این کارهای بچه‌گانه در دنیای امروز بیشتر شبیه یک شوخی عجیب و غریب به نظر می‌رسند. فکر نکنید که همسرداری کار ساده‌ای است، بلکه فن بسیار ظریف و حساسی است که نیاز به علم و آگاهی دارد.

کادو دادن به همسر

حفظ آرامش = حفظ عشق پس از ازدواج

یکی از مواردی که همه ما در دنیای امروز دنبالش هستیم آرامش می‌باشد اگر به اطراف خود نگاهی بیندازید، می‌بینید که چقدر بیماری‌های روحی و روانی زیاد شده است. حالا بعضی افراد آرامش را در پول، بعضی در کار، بعضی در درس و و و .. اما دقیقاً آرامش کجاست؟
آرامش را خداوند در قرآن کریم این گونه بیان می‌کند:

وَ مِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ أَنْفُسِکُمْ أَزْوَاجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْهَا

از نشانه‌های اون این که همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید

در این آیه نکاتی دارد که با هم بررسی می‌کنیم :

 1. زن و مرد بر یکدیگر برتری ندارند و هر چند تساوی هم وجود ندارد.
 2. خدا وند یکی از مهم ترین نشانه ‌های خلقت را تاهل و زوجیت می‌داند.

اکسیر عشق و محبت

 

حتماً به صفحه «الفبای تفاهم» بروید و سرفصل‌ها/توضیحات دوره را بررسی کنید. کارشناس این دوره سید کاظم روح بخش می‌باشد.

چاشنی محبت را برای حفظ عشق زیاد کنید

همه ما یا اکثر ما فکر میکنیم در زندگیمان محبت وجود ندارد ولی باید بگویم کاملاً در اشتباهید. بیش از اینکه مشکل نبود محبت در خانواده باشد مشکل مهم‌تری وجود دارد و آن ابراز نکردن محبت است.

زن نیاز به محبت دارد

آقای محترم! برادر من! دوست من! همسر شما قبل از ازدواج با شما از محبت‌های بی چون چرای پدر و مادر برخوردار بوده است. اما وقتی با شما پیوند زناشویی را امضاء کرد از دیگران بُرید و با تو پیوند دوستی برقرار کرد. اگر نمی‌دانی چطور دل همسرت را تسخیر خودت کن، اگر در پیوند زناشویی سست شده‌ای، اگر می‌خواهی زندگی سردت را گرم و سرشار از عشق  و محبت کنی، بهترین کار این است که به او اظهار عشق و محبت کنید.
نکته دیگر اینکه فکر نکنید دوست داشتن قلبی نسبت به همسرت کافی می‌باشد. متاسفانه باید بهتان بگویم خیر دوست داشتن قلبی کفایت نمی‌کند بلکه باید آشکارا اظهار کرد. خب میخوام یک جادویی بهتان معرفی کنم که همسرتان را عاشق خود کنید آماده‌اید:

بهش بگویید دوستش دارید

همین!! بله همین. شاید باور نکنید این کلمه غوغا می‌کند قبول کنیم که زن‌ها با ما مردها از نظر خصوصیات اخلاق فرق دارند وقتی که این موضوع را قبول کنیم دیگر محبت کردن به همسرمان از نان شب برایمان واجب‌تر می‌شود. حالا یهویی همه کار و زندگیتان را ول نکنید یک بست در خانه بنشینید که محبت کنید 🙂 هر چیزی جای خودش را دارد.

مرد نیز محبت می‌خواهد

خانم محترم! خواهر من! دوست من! شوهر شما از این احساس غریزی به دور نیست. الان بعضی از خانم‌ها با خود می‌گویند که ما محبت می‌کنیم و کلمات محبت‌آمیز می‌زنیم، از دیوار واکنش می‌بینیم و از شوهرمان خیر خب این چه وضعشه؟؟
مشکل اینجاست شما شخص شوهرتان را خوب می‌شناید اما از شخصیت او آگاه نیستید. چون مردها با زن‌ها بسیار متفاوت هستند، شما باید از کلماتی استفاده کنید که اقتدار شوهرتان را نشانه رود به طور مثال:

 1. مرد قوی من می‌شود در شیشه مربا را باز کنی اینجاست که مرد به اینکه همسرش به قدرتش اعتماد داره بسیار لذت می‌برد.
 2. من در کنار تو احساس آرامش می‌کنم.
 3. اگر شوهرتان در حال رانندگی بود مسیری را اشتباه رفت بهش بگویید می‌دانم که بهترین مسیر رو پیدا می‌کنی.

شکسپیر می‌گوید: آنچه در زن قلب مرا تسخیر می‌کند مهربانی اوست نه روی زیبایش. من زنی را بیش‌تر دوست دارم که مهربان‌تر باشد.

با دو نفر یک هدف

با احترام گذاشتن با یک تیر دو نشان بزنید

تو نه شما !! واقعاً چرا بعضی همسران به همدیگر تو می‌گویند؟ مگر احترام فقط برای بیرون از خانه است ؟ شایدم الان با خود می‌گویند که ما خیلی به هم نزدیک هستیم و از دست هم ناراحت نمی‌شویم اما باید بگویم که وقتی از کلمه شما استفاده میکنید پرده احترام بین زن و شوهر حفظ می‌شود و راه را برای بی احترامی های بعدی میبندید.

احترام به شوهر

خانم گرامی ! اگر شخصیت همسرت را محترم بشماری عشق و محبت و مخصوصاً احترام به شما از طرف شوهرتان چند برابر می‌شود .نگویید من و شوهرم با هم رفیق هستیم این جمله اشتباه محض است. رفیق هم به رفیقش احترام می‌گذارد چون دوست داشتن و نیاز به احترام یک امر غریزی محسوب می‌شود.

 1. به همسرت سلام کن.
 2. همیشه با لفظ «شما» او را مخاطب قرار بده.
 3. در هنگام سخن گفتن کلامش را قطع نکن
 4. با او با ادب سخن بگو و بر سرش داد نزن.
 5. او را در خلوت خودتان و مخصوصاً در جمع‌های خانوادگی با اسم صدا نزنید. بلکه با فامیل یا پسوند مانند محمدآقا، آقا محمد، سعید جان صدا بزنید
 6. به فرزندتان بیاموزید که به پدرشان احترام بگذارند و اگر بی ادبی کردند توبیخشان کنید
 7. در مجالس مبادا شوهرتان را نادیده بگیرید

موارد بسیار است اما ما به همین تعداد بسنده میکنیم

احترام راهی برای حفظ روابط خوب با همسر

خب نوبتی هم باشه نوبت خانوماست. همه مواردی که بالا گفتم باید آقایون حواسشان باشد که حتماً رعایت کنند ولی با دقت بیشتر چون خداوند زن را لطیف آفرید تا با گرمای مهر و محبتش زندگی را سرشار از عشق کند اما این گرما چطور به دست می‌آید؟ بیایید تا بهتان بگویم احترام گذاشتن باعث می‌شود همسرت احساس شخصیت کند و به کار و زندگی دلگرم شود.
آقای محترم! از شما انتظار دارد که بیش از دیگران به وی احترام بگذاری و حق هم با اوست زیرا تو را شریک زندگی و بهترین یار خویش انتخاب کرده.

 1. انجام همه موارد بالا
 2. بر سرش داد نزن
 3. در موقع نشستن به او احترام بگذار
 4. وقتی وارد منزل می‌شوی سعی کن تمام مشکلاتت را پشت در بگذاری و با لبخندت اورا مهمان کن
 5. برایش نامه بنویس مثلا روی در یخچال برایش یک جمله عاشقانه با رژ لب بنویس نترسید همسرتان ناراحت نمی‌شود 🙂

این هم یادآور بشم که احترام یکی از نیاز های اساسی بانوان می‌باشد و شما می‌توانید فقط بایک شاخه گل رز 10 هزار تومانی احترامی به همسرتان بگذارید که ماهها فراموش نکند.

مجسمه قلب

حفظ عشق در زندگی با کاهش شکایت در زندگی

اگر هرکسی همین الان به درون خود فکر کند کمتر کسی پیدا می‌شود ناراحتی و گرفتاری نداشته باشد. هرکسی دوست دارد غم‌خوار و محرم رازی پیدا کند، گرفتاری‌های خویش را برایش شرح دهد تا کمی غم را از دل خودش برداشته  و آرامش خاطری به دست آورد. اما این شکایت‌ها مانند هر چیز دیگری جا دارد مکان دارد.

خانم‌هایی که از آداب شوهر داری بی اطلاع هستند نمی‌توانند کمی این دردودل‌ها را تا وقت مناسب به تاخیر بیندازند. از همین رو شوهرشان از هم صحبتی با آن‌ها فراری است و حالا راه حل چیه ؟؟
خانم گرامی! برای رضای خدا وقت شناس و زیرک باش. اگر هم واقعاً دردودل داری، قدری صبر کن تا شوهرت استراحت کند و اعصابش آرامش یابد آنگاه در وقت مناسبی مطالب لازم و ضروری را به عنوان مشورت و نه اعتراض، با او در میان بگذار و با هم درصدد چاره جویی برآیید نه اینکه به محض ورود همسرتان به خانه بگویید:

 1. من و با این بچه‌های جوان مرگ شده رها کردی و رفتی. احمد شیشه در اتاق را شکست. منیژه با پروین دعوا کرد و …
 2. خواهرت امروز اینجا بود نمیدانم چرا با من سر دعوا داشت، خیال می‌کرد ارث پدریش را می‌خواهد.
 3. امان از دست مادرت که هر چه میکشم از زبون تند و تیزش هست.

خیلی از این موارد داریم فقط کافیه به زندگی خودتان نگاه کنید دیگر لازم نیست من مثالی بزنم.

مرد و شکایت‌های بی‌فایده

دشواری‌ها و مشکلات زندگی زیاد است. کسی نیست که اوضاع بروفق مرادش بچرخد به طوری که همیشه صددرصد راضی بوده باشد. بعضی آقایان آنقدر ظرفیت پایینی دارند که مطلبی را در دلشان نگه نمی‌دارند و به شکایت و آه ناله عادت کرده‌اند، به هر که می‌رسند با مناسبت یا بی‌مناسبت دردل را شروع می‌کنند.

آقای محترم! این شکایت‌ها و آه و ناله‌ها جز ایجاد ناراحتی چه ثمری دارند و چه دردی را دوار می‌کنند؟ همسر تو از صبح تا شب در خانه زحمت کشیده، با ده‌ها مشکل رو به رو بوده از زیادی کارهای خانه و سر و صدای بچه‌ها اعصابش خسته شده است. انتظار خانواده از تو اینست که وقتی به می‌آیی با سخنان گرمت و گفتار دلپذیرت اعصاب خستۀ آنها را آرامش دهی.

کمک-به-همسر

منزل مرتب

مرتب بودن منزل به طور غیر مستقیم برای حفظ عشق در زندگی مشترک نقش حیاتی بازی می‌کند. خب چند دلیل دارد که خانوم گرامی منزلتان همیشه مرتب باشد.

 1. نظم و مرتب بودن منزل صفا و رونق و زیبایی می‌بخشد، تماشای تکراری خانه نه تنها موجب ملال نمی‌شود بلکه بسیار دلپذیر می‌باشد
 2. شوهر شما وقتی از راه می‌رسد در واقع از آشفتگی‌های بیرون و شلوغی‌های بیرون بسیار خسته است و دیدن یک خانه مرتب بسیار در روحیه همسرتان تاثیر دارد.
 3. یک خانوم مدیر منزل می‌باشد و یک کدبانو می‌تواند و مرتب بودن منزل مرد را وادار به تحسین همسرش می‌کند.

شاید برخی از شما خانومها با خود بگویید برنامۀ مذکور برای آنانی خوب است که زندگی مفصل دارند، نه برای ما که زندگانی فقیرانه‌ای داریم. اما باید بگوییم که لوازم خانه به هر حال باید مرتب باشد چه فقیر باشد چه غنی شخص فقیر هم باید به اندازه‌ای که می‌تواند مرتب باشد.

نکات طلایی را فهمیدیم..

در این مقاله باهم یادگرفتیم که چطور از عشقمان در زندگی مشترک مراقبت کنیم در آخر ما را قدم به قدم به همسرمان نزدیک می‌کند و عشق هم هم افزایش میابد. یادتان باشد که افزایش عشق در زندگی، فقط به نکاتی که گفتیم محدود نمی‌شود. پیشنهاد می‌کنیم که کمی در صفحه «راز همسران خوشبخت» بگردید تا مقاله‌ها و ویدیوهای بیشتر ما را در آنجا ببنید.

 

بنر تخفیف برای پک کابوس ازدواج

راستی ما یک دوره ی تخصصی به اسم پک کابوس ازدواج که شامل 18 قسمت هستش هم داریم : (قسمت های رایگان دوره را میتونید در لینک های زیر ببینید)

 1. فهرست محتوایی دوره کابوس ازدواج
 2. اهداف خوب در ازدواج
 3. اهداف شوم در ازدواج

برای اطلاع کامل از محتوای دوره و تهیه آن کلیک کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید