عبارت “اگر” (مانعی برای موفقیت در زندگی)

 

در مسیر موفقیت که قدم برمی‌دارید یک موقعی می‌رسید به یک دیواری که دیوار چه عرض کنیم، کلمه‌ای به نام اگر
اگر جامعه داخلش گناه نبود خب من هم می‌توانستم مؤمن باشم و سالم زندگی کنم.
اگر چهارتا رفیق درسخوان و مشتی اطراف منو می‌گرفتند خب منم می‌توانستم رتبه یکِ کنکور بشم.
ببین رفیق اگر منم یک خانواده‌ای داشتم که روابطی خوبی باهم داشتند و به من توجه می‌کردند، می‌توانستم خوشبخت باشم و به آرزوهام برسم. اما حیف… یا لااقل همسری در کنار من بود منم یک امیدی به زندگی داشتم.
اگر منم یک درآمد خوبی داشتم پارسال شکست مالی نمی‌خوردم منم الان داشتم برای خودم آقایی می‌کردم.
خیلی از ماها اهداف بزرگی داخل زندگی داریم، اگر نتوانیم از تک تکِ این اگرهایی که ساخته ذهنمان هستند عبور کنیم هیچوقت تغییر نخواهیم کرد و موفق نخواهیم شد.
در ادامه چند مثال از افرادی که در شرایط سخت به موفقیت در زندگی رسیدند برایتان ذکر می‌کنیم، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 هلاکت و موفقیت در زندگی از نگاه قرآن

کتاب قرآن می‌گوید: همسر فرعون با اینکه در کاخ فرعون بود یک تصمیم گرفت و در کودکی حضرت موسی را نجات داد و شد یکی از زنان والای بهشتی، اما پسر نوح با بدان نشست و غرق شد، و عبرتی برای آیندگان شد. اولی همسر یک طغیان‌گر وحشی بود ولی دومی پسر یک پیامبر خدا می‌خواهد بگوید ببینید حتی اگر پدرت پیامبر هم که باشد، ضمانت خوشبختی تو نیست و در آنطرف قضیه اگر همسرت هم یک آدم وحشی و طغیانگری مثل فرعون باشد ضمانت بدبختی تو نیست.

بله اگر چه خیلی چیزها تاثیر در اراده و انگیزه من دارد که می‌تواند مارا به سمت چپ و راست بکشاند. اما در نهایت آن کسی که قرار است پیشرفت در زندگی و خوشبختی در ما ایجاد کند، فقط خودِ ما هستیم. پس باید بهانه‌ها را کم کرد و شروع کرد.

نکته شرعی

اگر داخل دهان، بینی، گوش خون آید. برای تطهیر کردن هرکدام همین اندازه که خون را از داخل این سه قسمت بدن خارج کنید، پاک است و تطهیر می‌شود.

امیدواریم این محتوا هم مانند محتواهای دیگر مفید بوده باشد. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بودید متشکریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید