شب قدر ماه رمضان | شب شناخت امام زمان

 

سلام دوستان نماز و روضه‌هایتان قبول باشد. تسلیت عرض می‌کنیم شهادت  امیر المومنین علی علیه السلام کسی که در بستر پیامبر ص خوابید تا حضرت محمد بتواند از دست مشرکین در امان باشد. می‌دانید شب قدر ماه رمضان فقط یک شب در سال می‌باشد و امشب که شب سوم احیاء و قرآن به سر می‌باشد طبق روایات معصومین علیه السلام  امشب یعنی شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان  بیشترین احتمال شب قدر بودن را دارد. است

اثبات وجود امام زمان در قرآن

از امام صادق علیه السلام روایت داریم:

برای اثبات حقانیت ما اهل بیت به سوره قدر در قرآن مراجعه کنید.

یعنی با سوره قدر می‌توانیم زنده بودن و حضور امام زمان علیه السلام را ثابت کنیم. کتاب راهنما می‌گوید:

إِنَّا أَنْزَلْنَاهُ فِي لَيْلَةِ الْقَدْرِ

انزلنا فعل ماضی هست یعنی ما در گذشته قرآن را در شب قدر نازل کردیم.

در آیات بعدی می‌گوید:

تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ

اینجاست که فعل تَنَزَلَ فعل ماضی نیست و مضارع هست یعنی ملائکه هرساله و همه ساله از بالا به زمین فرود می‌آیند. اولین سؤال اینکه ملائکه در شب قدر بر چه کسی نازل می‌شوند؟ میزبان فرشتگان در روی زمین چه کسی هست؟ زیرا ملائکه در عرش هستند و دارای درجات بالایی نزد خداوند هستند. چه کسی در روی زمین وجود دارد که به خاطر وجود او پایین می‌آید؟ حتما آن شخص که ملائک برای او به زمین می‌آید حتما دارای درجات بالایی می‌باشد که ملائک به احترام ایشان پایین می‌آید. آن شخص زمینی است زنده است و نفس می‎‌کشد. در زمان خود پیامبر ص ملائک به پیامبر نازل می‌شدند اما بعد از پیامبر اسلام ملائک به چه کسی نازل می‌شوند؟ زیرا کتاب راهنما می‌گوید ملائک هر ساله در شب قدر ماه رمضان بر روی زمین نازل می‌شوند. آن شخص حتما ولی الله است و از جنس نبوت می‌باشد و طبق روایات معصومین کسی نیست جزء حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرج الشریف.

کلام آخر

حالا در شب‌های قدر فقط خواسته‌های ما مهم است یا خواسته‌های امام زمان عج هم مهم می‌باشد. و خیلی خوب است تصمیم بگیرید تغییر کنید و رشد کنید و این موضوع را با امام زمانمان در ارتباط بگذاریم و این بسیار حس خوبی به همه ما می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید