امام زمان دروغ بزرگ آخوندها!؟

اثبات وجود امام زمان در دنیا

امروز میخواهیم از کسانی بگوییم که اعتقاد دارد وجود امام زمان علیه السلام یک دروغ بزرگ از آخوند ها می‌باشد.

چند روز پیش یکی از دوستان کلیپی برام فرستاد که یک مجری وهابی وجود امام زمان علیه السلام را یک دروغ آخوندها می‌دانست. این وسط یک سوال اساسی پیش آمد..چرا جواب این مردک وهابی را ندهیم؟ تصمیم گرفتیم که با دفاع از حضرت مهدی علیه السلام پیش حضرت رو سفید باشیم.

اینگونه افراد یا واقعاً از وجود نازنین حضرت مهدی عج خبر ندارند،
یا آنقدر دارای اهداف شومی هستند که عمداً منکر وجود حضرت شوند؟! 😐

در ادامه مقاله، شبهات یک فرد وهابی را با جزئیات بیشتر بررسی می‌کنیم، با ما همراه باشید.

طرح شبهه انکار وجود امام زمان علیه السلام

طرف می‌گوید:

خداوند در قرآن دربارۀ الاغ، فیل، زنبور، مورچه، عنکبوت و حتی دوره ماهیانه زنان است.

چطور این همه مسائل پیش پاافتاده که جزء موارد اصلی دین نیست در قرآن آمده است!! اما بحث مهدی صاحب زمان عج فرزند امام حسن عسکری که جزء مسائل اصلی می‌باشد نیامده؟!!

حضرت بقیة الله خرافات و سوپر خرافاتی هست که توسط آخوندها به اسلام منصوب شده، و چون خدا فهمید که حضرت برای دین مردم ضروری نیست برای همین از حضرت مهدی در قرآن سخن نگفته است.

خب برویم برای دادن جوابی دندان شکن به این گونه شبهاتی که یا برخواسته از ذهن افرادیست که ندانسته و با اطلاعات کم پرسیده می‌شود، یا در پشت این سؤالات اهداف شومی پنهان کرده‌اند که ما در ادامه پرده از این اهداف شوم نیز برمی‌‎داریم.

چند سؤال سادهعلامت سؤال

بسیار خب…

اولاً از کجا می‌گویید مسائل مهم و ریشه‌ای روز داخل قرآن هست، و هر چیزی که در قرآن اصلاً مسئله مهمی نیست مگر می‌شود امام زمان علیه السلام مسئله مهمی نباشد؟؟ از کجا می‌گویند هرچیزی که داخل قرآن باشد مهم هست ولی اگر از کلام حضرت محمد مصطفی (ص) نباشد اهمیت ندارد؟؟

اگر همانطور که می‌گویند باشد، تویی که وهابی هستی نمازی که می‌خوانید در کجای قرآن آورده است نماز صبح دورکعت می‌باشد؟ کجای قرآن آورده است در نماز یک رکوع و دو سجده داریم؟ اصلاً کجا ذکر شده یک سنی دست بسته نماز بخواند؟ کجای قرآن آورده شده در رکعت سوم و چهارم تسبیحات اربعه گفته شود؟ پس امام زمان عج هم از این موضوع مستثناء نیست.

این‌ها فقط موارد کوچکی بود که در قرآن نیست پس یعنی وجود ندارد؟

پس ما دیگه نماز نخونیم 

قرآن در کنار روایات معصومین

در حالیکه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید:

شرط سلامت مؤمن به نمازش می‌باشد. امکان دارد بگویند: در قرآن از احکام گفته نشده است مباحث اصولی گفته شده است. حالا ما سؤال می‌پرسیم چرا بعضی از احکام ریز مثل ارث در قرآن آمده؟ بله اگه کمی سرچ کنید متوجه می‌شوید که بعضی از احکام ریز ارث در سوره بقره و سوره‌های دیگر آورده شده است. اگر قرار است هر چیزی که مهم می‌باشد در قرآن و کتاب راهنما آورده شود.

عزیز بودن پیامبر نزد خداوند

خدا نزدیک هفده مرتبه در کتاب راهنما ذکر کرده است:

اطیعو الله و اطیعو الرسول

هم از منِ خدا اطاعت کنید هم از رسول

حالا سؤال از خدا خواسته باشیم اطاعت کنیم که قرآن هست ولی از رسول خواسته باشیم اطاعت کنیم. کلام حضرت رسول اکرم (ص) کجاست؟

قبل از اینکه به روایات و احادیث مراجعه کنیم،  جالب است بدانید که خداوند در قرآن نزدیک به 100 مرتبه نام رسول اکرم (ص) را در کنار خودش ذکر است.

 1. ایمان به رسول ایمانه به من می‌باشد. (179 آل عمران)
 2. ولایت به رسول ولایت من می‌باشد. (55 مائده)
 3. خیانت به رسول خیانت به من است. (27 انفعال)
 4. هرکس رسول را دوست بدارد من را دوست دارد. (24 توبه)
 5. حرامی که رسول اعلام کند حرام من است. (29 توبه)
 6. جنگ با پیامبر جنگ با من است. (279 بقره)
 7. کفر به پیامبر کفر با من است. (150 نساء)
 8. بیزاری از رسول بیزاری از خداوند است. (1 توبه)

خب خدا چرا اینقدر می‌‌خواهد حضرت محمد (ص) را در باورهای من و شما بالا ببرد؟

خداوند در کتاب راهنما، آیه 64 سوره نحل می‌فرماید:

وَمَا أَنْزَلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ إِلَّا لِتُبَيِّنَ لَهُمُ الَّذِي اخْتَلَفُوا فِيهِ

و ما این کتاب را بر تو نفرستادیم مگر برای این که حقیقت را در آنچه (از توحید خدا و معاد و رسالت و غیره) مردم اختلاف می‌کنند روشن کنی و برای اهل ایمان هدایت و رحمت باشد.

خود قرآن می‌گوید که من محتاج به بیان پیامبر هستم. یعنی پیامبر تو باید این قرآن را تفسیر کنی و هرجایی بین مردم اختلافی رخ داد آن را رفع کنی.

اثبات امام زمان عج در کتب اهل سنت

تا اینجا فهمیدیم که قرآن و پیامبر مکمل هم هستند، و قرآن نیاز به پیامبر دارد که تفسیر کند و کار بشر را راحت‌تر کند. خب حالا برویم سراغ احادیث و روایاتی که درباره امام زمان عج می‌باشد. در میان شیعیان و سُنیان بسیار روایات درباره حضرت مهدی عج وجود دارد. ما می‌خواهیم اول سراغ کتاب‌ها و روایات اهل تسنن برویم.

ابن ماجه و اثبات وجود امام زمان عج

احمد بن ماجد: یکی از نویسندگان و تاریخ‌نگاران اهل تسنن می‌باشد، و کتاب ابن ماجد یکی از شش کتاب معتبر مذهب سنی می‌باشد. جالب‌تر اینکه بدانید در کتاب حدیثی ابن ماجد یک بابی به نام باب خروج امام زمان علیه السلام (ابن ماجه : جلد 2 ص 1368) وجود دارد. یکی از روایت‌هایی که ابن ماجه از رسول خدا ص نقل می‌کند اینست که حضرت محمد فرمود:

المهدی منا اهل بیت

مهدی از ما اهل بیت است

صحیح مسلم و اثبات وجود امام زمان عج

امکان دارد بعضی افراد مجدد با شبهه افکنی بگویند این مهدی با آن مهدی تفاوت دارد. دقیقاً مانند جریان عید غدیر که می‌گویند این ولی با آن ولی فرق دارد. خود ابن ماجه در روایتی دیگر نقل می‌کند:

مهدی مِن ولدِ فاطمه (س)

حضرت مهدی عج از سلاله و از نور حضرت فاطمه می‌باشد.

یکی دیگر از کتوب معروف اهل تسنن صحیح مسلم است، که در آن روایتی است از پیامبر که می‌فرماید: (جلد 4 ص 143)

وقتی حضرت مسیح می‌آید به حضرت مهدی عج می‌گوید شما جلو بایستید و من به شما اقتدا می‌کنم.

یک پیامبر که اولوالعزم هست و جایگاه بسیار بالایی دارد. امام زمان علیه السلام را شناخته و می‌داند که چه جایگاه رفیعی نزد خدا دارد که می‌خواهد به امام اقتدا کند. رسیدیم به آخر مقاله و می‌خواهیم به شما بگوییم چه اهدافی پشت این سؤالات می‌باشد.

یک نصیحت در سربازی امام زمان

شمایی که داخل این صفحه آمدی حتماً امام زمان علیه السلام برایتان بسیار عزیز می‌باشد، چون پیگیر اخبار حضرت هستید. همچنین دوست دارید یکی از سربازان حضرت ولی عصر عج باشید اما برای سربازی نیاز به تغییر هست نیاز به بهتر شدن ما در باشگاه پشتیبان‌من مقاله‌ای برای تغییر کردن تهیه کردیم که حتماً پیشنهاد می‌کنیم مطالعه فرمایید ما زمانی می‌توانیم سرباز امام زمان باشیم که همیشه در بهترین حالت تغییر مثبت قرار گرفته باشید.

نتیجه گیری امام زمان علیه السلام

نتیجه‌گیری

دوست من اما آن چیزی که این افراد وهابی را بسیار عصبانی می‌کند و دارند آدرس غلط می‌دهند چیست ؟ باز هم روایتی از ابن ماجه که از معتبرترین‌ها در اهل تسنن می‌باشد از پیامبر نقل می‌‌کند:

يَخْرُجُ‏ ناسٌ‏ مِنَ الْمَشْرِقِ فَيُوطِئُونَ لِلْمَهْدِيِّ

مردمى از مشرق قيام مى كنند و زمينه حكومت مهدى را فراهم مى آورند.

این همان چیزیست که رفیق این افراد از آن می‌ترسند و اصلاً به مزاقشان خوش می‌آید. ولی نکته‌ای یادآور بشیم عزیزانی که شیعه و سنی هستید ما دو مذهب تفکراتمان تقریباً مانند هم می‌باشد. اما اینگونه افراد نه شیعه هستند نه سنی یعنی ما این جماعت را اصلا سنی نمی‌دانیم. چون اهل تسنن هم به اهل بین ارادت دارند و هم محب اهل بیت علیه السلام می‌باشند. فقط یک اختلاف کوچکی در این مسئله داریم که ما شیعیان اعتقاد داریم حضرت مهدی عج زنده هستند اما اهل تسنن می‌گویند به دنیا می‌آید، قیام می‌کند و صلح جهانی به دست مبارک امام زمان علیه السلام ایجاد می‌شود.

این افراد وهابی که از طرف اسرائیل و آمریکا پشتیبانی می‌شوند، و پول می‌گیرند که اعتقاد من و شما را نابود کنند. و این مقاله را با روایتی از  امام صادق علیه السلام به پایان برسانیم که می‌فرمایند:

افضل اعمال انتظار در فرج صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه شریف می‌باشد.

5 پاسخ

 1. سلام خداقوت به همه شما عزیزان و به خصوص حاج آقا روح بخش.
  تقریبا یه هفته ای هست که با برنامه شما آشنا شدم و با همون کلیپ پاسخ به اون وهابی که امام زمان را انکار میکرد با شما آشنا شدم.حتما لطف خدا و امام زمان بوده.واقعا بابت کلیپ های خوبتون ازتون ممنونم از اینکه کلیپ رو به صورت متن در آوردید خیلی عالیه،بخصوص که بنده طلبه هستم و میتونم از متن هاتون استفاده کنم.اگه بتونید صوت های کتاب راهنما رو هم به صورت متن در بیارید عالی میشه!
  اجرتون با صاحب الزمان عج الله تعالی فرجه الشریف و مادرمون حضرت زهرا سلام الله علیها.

دیدگاهتان را بنویسید